بیوگرافی خواندنی و عکسهای جدید پرویز پرستویی

در این مطلب از وبسایت دانلود عکس جدید از آلبوم عکس مطلبی در زمینه ی بیوگرافی خواندنی و عکسهای جدید پرویز پرستویی مطرح شده است , همینطور برای مشاهده مقاله ها بیشتر در بیوگرافی از وب سایت دانلود عکس بازیگران مقاله ها بیشتری را مشاهده فرمائید

عکس جدید پرویز پرستویی

عکس جدید پرویز پرستویی

بیوگرافی و زندگینامه پرویز پرستویی
پروزپرستویی متولد ۲ تیر ۱۳۳۴ روستای چار لی کبود آهنگ ,استان همدان هنرپیشه سینما , نمایش زنده و تلویزیون است
او‌لین شغل پرویز پرستویی در سال ۱۳۶۰ و هنگامی که ۲۶ سال سن داشت تحت عنوان منشی در دادستانی تهران شاغلشد , امّا بعد از مدتی به خاطر مغایرت این شغل با روحیاتش به سازمان تاتر رفت و تا پایان در آنجا شاغل شد
فعالیت های هنری
فعالیت هنری را از سال ۱۳۴۸ با اجرای نمایش در مراکز رفاه, کاخ جوانان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغازکرد . در سال ۱۳۵۳ برای بازی در نمایش « دکه » و یکسالسپس برای بازی در نمایش « تسلیم شدگان » جایزه کاخجوانان را گرفت . برای اولیه فیلمش ( دیار عاشقان ( دیپلم افتخار هنرپیشه نقش مکمل را در دومین فستیوال فیلم فجردریافت کرد

همسر پرویز پرستویی
در بعضی وب سایت ها از نسترن پرستویی به عنوان همسر پرویز پرستویی نام برده اند و تعداد فرزندانشان را دو نفر که یک پسر و یک دختر میباشد اعلام کرده اند .
عکس همسر پرویز پرستویی تا به اکنون منتشر نشده استالبته در بعضا وب سایت ها به نادرست عکس یک نویسندهبه نام لیلی کریمان را به نام همسرش اعلام کرده اند .

آرشیو عکسهای پرویز پرستویی

آرشیو عکسهای پرویز پرستویی

آرزویی معلم شدن!
در دوران دبیرستان آرزویش معلم شدن بود ,

وقتی که بهخدمت عازم شد , دلش می‌‌خواست , وارد سپاه دانش شود تامردمان بی‌‌سواد , را باسواد نماید .
با بازی در فیلم مارمولک
در سال ۸۲ برای بازی در فیلم «مارمولک» یکی‌از شایسته ترین و ماندگار ترین بازی‌های تاریخ هنری خویش را بهنمایش گذاشت . همواره تلاش می‌‌کند نخستین انسان باشد, بعد هنرمند . وی افتخار سینمای کشور ایران است .

پرویز پرستویی در فلیم مارمولک

پرویز پرستویی در فلیم مارمولک

اوج کارپرویز پرستویی
اوج کاری او در سال ۱۳۵۲ در نمایشهای چشم برابر چشم ,شبی در حلبی‌آباد , پتک و خانه روشن بود که در آن به بازی پرداخت . بازی وی در نمایش پرطرفدار ولادت در نقش دلال زمین خیلی زود نام او‌را میان علاقه مندان تئاتر بر سر زبانها انداخت .
مجموعه تلویزیون‌های پرویز پرستویی
پرستویی در انتخاب گروه تلویزیونی گزیده فعالیت بود . اواو‌لین فعالیت خویش را در سال ۱۳۶۳ آغاز کرد .

امام علی ,آوای فاخته و خاک سرخ سه فعالیت دیده شده او از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۹ بوده است . زیر تیغ در سال ۱۳۸۵ و آشپزباشی در سال ۱۳۸۹ ماندگارترین شغل های وی در تلویزیون جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

دانلود عکسهای جدید پرویز پرستویی

دانلود عکسهای جدید پرویز پرستویی