زندگینامه عادل فردوسی پور + عکسهای عادل فردوس پور

در این مطلب از وبسایت دانلود عکس جدید از آلبوم عکس مطلبی در زمینه ی زندگینامه عادل فردوسی پور + عکسهای عادل فردوس پور مطرح شده است , همینطور برای مشاهده مقاله ها بیشتر در بیوگرافی از وب سایت دانلود عکس بازیگران مقاله ها بیشتری را مشاهده فرمائید .

عادل فردوسی پور و همسر دومش

بی شک و تردید عادل فردوسی پور یکی‌از مجریاندوستداشتنی کشور‌ایران میباشد که نه صرفا بخاطر گزارش های دیدنی فوتبال به وسیله عادل فردوسی پور بلکه بخاطرهیاهو های ساخت شده بوسیله وی در برنامه نود او تحت عنوان یکی محبوبترین مجریان و گزارشگرانکشور ایران شناخته شده‌است .

زندگینامه عادل فردوسی پور

عادل فردوسی‌پور  « زادهٔ ۱۰ مهر ۱۳۵۳ در تهران» روزنامه‌نگار , مترجم , استاد دانش کده ,تهیه‌کننده , اجرا کننده تلویزیونی و گزارشگر فوتبال ایرانیاست . او اصالتاً اهل شهر رفسنجان در استان کرمان است .وی دارنده لیسانس فوق لیسانس مهندسی صنعت های ازدانش گاه صنعتی شریف است .
وی پایه‌گذار , تهیه‌کننده و اجراکننده برنامهٔ ۹۰ که از کانال سه سیمای ایران پخش می گردد هم می باشد . در سال ۲۰۰۹, هفته‌نامهٔ نیوزویک او‌را در فهرست پرقدرت‌ترین اشخاص درکشور‌ایران در ردهٔ نوزدهم جای اعطا کرد . روزنامه ورلد ساکر به وی کنیه جان ماتسن ایران داده‌است .عادل فردوسی پور ازدواج کرده و متاهل است البته تا به اکنوننامی از همسر وی برده نشده و هیچ بیوگرافی از همسر او نیست ولی عکس عادل فردوسی پور و همسرش پخش  شده‌است که‌این عکس

صرفا تصویرمو جود از همسر عادل فردوسی پور هست .

جدایی عادل فردوسی پور و همسرش

تحصیلات عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور دوران دبستان را در مدرسهٔ ذوقی طی کرد و با وجود علاقهٔ بسیارش به فوتبال از درسش بدور نشد و دیپلم خویشرا از متوسطه البرز با میانگین ممتاز گرفت . عاقبت در رشتهٔ مهندسی صنایع دانشکده صنعتی شریف پذیرفته شد و تحصیلات خویش را در همین حرفه و دانش گاه تا زمانفوق لیسانس ادامه بخشید . وی فعلا دانشجوی دکترایرئیس رسانه دانش کده تهران است . تیتر پایان‌نامه فوق لیسانس ویپیش‌بینی نتایج مسابقات فوتبال با استفاده از تحلیل‌های رگرسیونی بود . او درس زبان تخصصی صنایع را در دانش کده صنعتی شریف درس دادن مینماید .

عادل فردوسی پور رامبد جوان

 ازدواج عادل فردوسی پور

زندگی شغلی عادل فردوسی پور

روزنامه‌نگاری

وی فعالیت رسانه‌ای خویش را در سال ۱۳۷۲ با روزنامه‌نگاری در خبر نامه ابرار ورزشی به سردبیری اردشیر لارودی استارتکرد . او در آن روزگار , دانشجوی سال سوم کارشناسی بود و در بخش ترجمه کاغذ فوتبال خارجی فعالیت می کرد . ویبعداز قبولی در امتحان گزارشگری صدا و سیما , مقداری از روزنامه‌نگاری فاصله گرفت , وی برای روزنامه ورلدساکرچندین یادداشت متن است .

تلویزیون

وی در پایان سال ۱۳۷۳ , بعد از یکسری بار امتحان , به صدا و سیما راه یافت و در بالا به نقل از برنامه منتخبورزشی  برنامه‌ای آرشیوی از کانال سوم سیما که در آخر شبپخش می گرددمی‌پرداخت . فردوسی‌پور کم‌کم ترقی کرد و توانست بازیهای بهتری را گزارش نماید . وی بعد ازگزارشهای خوبش در جام جهانی ۹۸ , توانست خویش را بهتمامی بشناساند و از آن پس بود که تحت عنوان گزارشگر بازیهای زنده و اصلی تعیین شد . در آن زمان که تلفظ خطانامهای خارجی در گزارشهای فوتبال صدا و سیما فراوانواقعه می‌افتاد , وی از کم گزارشگران مسلط به لهجهانگلیسی بود .

او در مراسم اهدای توپ طلای فوتبال کشور‌ایران هم جایزهٔشایسته ترین گزارشگر را از افشین قطبی اخذ کرد . [۹] عادل فردوسی‌پور , بنیان‌گذار اجراکننده و تهیه‌کننده برنامه ۹۰ است .برنامه نود , نام برنامهٔ زنده‌ای موضوع دربارهٔ فوتبال جمهوری اسلامی ایران است که دو شنبه شب هر هفته از کانال ۳ سیمای ایران پخش می شود . او همینطور تحت عنوانتهییه‌کننده برنامه فوتبال ۱۲۰ با کانال ورزش سیما همکاریداشته است , او همینطور در ایجاد برنامه لیگ یک از همینکانال نیز نقش داشته‌است .

ایا عادل فردوسی پور ازدواج کرده؟

ازدواج مجدد عادل فردوسی پور

ترجمه

فردوسی‌پور سال ها بعداز تجربهٔ ترجمه در روزنامهٔ ابرار ورزشی, در سال ۱۳۸۸ قراردادی را برای ترجمهٔ کتاب فوتبال در برابردشمن , که درونمایه‌ای فوتبالی – سیاسی داراست , با تکثیرچشمه امضا کرد . سایمون کوپر , نویسندهٔ سرشناس فاینانشیال تایمز و تولید کننده اثر فوتبال برعلیه دشمن چاپ این کتاب را یک سرقت ادبی خوانده‌است . او در نوشتهٔخویش آورده‌است  می‌خواستم بروم تهران و شخصاً با این سارقین ادبی برخورد کنم
کتاب دوم فردوسی‌پور , کتاب جامع فوتبال نام داراست که دانشنامه‌ای ۴۰۰صفحه‌ای و تمام‌رنگی درمورد فوتبال است .این کتاب ترجمهٔ کتاب The Football Book است که برای اولین دفعه در سال ۲۰۰۸ در انگلستان منتشر شد . کتاب جامع فوتبال در اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ و در بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رو نمایی شد . چاپ کنندهاین کتاب انتشار پردیس است .
ترجمه سوم عادل فردوسی پور کتابی است به نام هنر واضحاندیشیدن اثر رولف دوبلی . این کتاب خلاف دو کتاب قبلدر مورد فوتبال نیست بلکه زمینه آن روشهای مدیریت است. این کتاب در نمایشگاه کتاب سال ۱۳۹۴ تهران بوسیلهانتشارات تکثیر چشمه عرضه شد که با استقبال دوچنداننیکی مواجه گردید .

عکس فرزندان عادل فردوسی پور

نقض ضابطه نسخه برداری رایت عادل فردوسی پور

فوتبال مقابل دشمن یک کدام از معروف‌ترین کتاب‌های تحقیقی در مسئله جامعه‌شناسی فوتبال است که در سال ۸۹ با ترجمه عادل فردوسی پور به وسیله نشرچشمه منتشر شد .نشر فارغ از اذن این اثر , اعتراض سایمون کوپر , مولف این اثر را به دنبال داشت . وی در مصاحبه‌ای بیان کرد : «در سال ۲۰۱۱ , حسن کیائیان رئیس تکثیر چشمه  و عادلفردوسی پور  به اینجانب پست الکرونیکی زدند و از این‌کهاینجانب به تکثیر سوای اذن کتاب اعتراض کرده بودم ,اندوهگین بودند . آنها گفتند که می خواهند جبران نمایند ,ولی تکثیر چشمه هیچ وقت مبلغی به اینجانب نداد .
وی در سال ۱۳۸۴ با تیم اجرایی نمایش فنز به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان همیاری داشت . ویدرین نمایش صداپیشه یک گزارشگر فوتبال بود . فردوسی‌پورتنی چند از خصوصی بازی‌های فوتبال تکاملی حرفه‌ای و فیفا را با همیاری کمپانی مهندسی نوین پندار به لهجه پارسیگزارش کرده‌است .