زندگی نامه نجمه جودکی و همسرش +عکس و مصاحبه

 

بیوگرافی و دانلود عکس جدید نجمه جودکی

زندگی نامه نجمه جودکی و همسرش +عکس و مصاحبه

نجمه جودکی اجراکننده زن صدا و سیما در مورخ ۲۱ آبان سال ۱۳۷۱ در تهران متولد شده‌است و ۲۵ سال سن دارااست .

تحصیلات :

او فارغ التحصیل مدرک لیسانس معماری در دانشکده آزاد و فیلم سازی و تدوین از سروش است .

نجمه فرزند نخستین خانواده اش میباشد و بابا او اصالتا اهل خوانسار است .

اولین اجرای نجمه جودکی

در سن ۱۴ سالگی اولین اجرای خویش را به‌طور تماما اتفاقی انجام بخشید و از آن‌جا بود که دنبال علاقه‌اش رفت . درست در هنگامی که سودای حضور در تلویزیون را داشت به گفته زنده‌یاد مهران دوستی کار کرد و در رادیو به گویندگی پرداخت .

آخرین اجراهای او در تلویزیون برنامه مردمان گرام از کانال سه و برنامه نوا باران از کانال شما میباشد که در سال ۹۶ پخش شوید .

ازدواج و همسر

نجمه جودکی متاهل است . او در سال ۱۳۹۵ با مهدی باتقوا زاده ازدواج نموده است .

زندگی نامه نجمه جودکی و همسرش +عکس و مصاحبه

زندگی نامه نجمه جودکی و همسرش +عکس و مصاحبه

زندگی نامه نجمه جودکی و همسرش +عکس و مصاحبه

مصاحبه و گفتگو با نجمه جودکی

در اجرا‌هایتان چقدر خودتان بودید؟

اینجانب خیلی انسان یکدستی نیستم و همیشه در اکنون تغییر‌و تحول هستم . در زمان زندگی شخصی‌ام هم به همین صورت کار می کنم . هنگامی در درحال حاضر اجرا هستم مدام و در همه‌جا خوشحالم و لبخند از روی لبانم محو نمیشود .

مدام تلاش کردم گذشته از اجرا‌هایم خیلی با آدم‌هایی که حالم را دگرگون می نمایند در رابطه نباشم که اجرایی عالی و خوب داشته باشم . در اجرا‌هایم تماما خودم هستم , منتها خودمی که تلاش نموده است در لحظه اجرا خودش را وابسته به مردمان بداند و به هیچ‌چیز دیگری تفکر نکند .

به‌این می‌پندارم که نجمه جودکی باشم که خودش از دسته تلویزیونی است ; خودم را مدیون مردمان می بینم و در آن یک ساعتی که اجرا میکنم مال مردمان هستم , می بایست زندگی فردی خویش را فراموش کنم و با مردمان باشم .

در اجرا‌هایتان خیلی بداهه سخن میکنید , تامل نمی کنید این‌شیوه اجرا به جذب مخاطب لطمه وارد نماید .

اینجانب چنین تفکری از اجرا‌هایم ندارم و فکر نمیکنم این‌شیوه اجرا از مخاطب اینجانب بکاهد . اینجانب کلا از نوشته فراری هستم و تلاش می کنم در برنامه‌هایم نکته‌هایی از پیش انتخاب شده‌ پیش خودم داشته باشم , مگر اینکه رخداد خاصی بیفتد و با آن نوشته رابطه برقرار کنم و در اجرایم از آن استفاده کنم . شم می کنم در قالب گذاشتن اجراکننده سبب پیدایش حادثه خیر در کار نخواهد شد و مردمان مارا پس می‌زنند .

در دوربین زنده بداهه‌گویی کار زیاد مشکلی است , در‌این موقعیت با اشتباهات و استرس مواجه نمی‌شوید؟

در برنامه غیر‌زنده اجرا برایم خیلی سخت‌تر است , برنامه‌ای که اجرا در آن زنده است روح تازه‌ای در آن جریان دارااست و حس میکنم زیرا مردمان به اینجانب نگاه میکنند این دوربین به اینجانب صحبت می دهد و این فراوان زیباست .

به‌نظر اینجانب این بداهه‌گویی در برنامه زنده می بایست بیشتر رخداد بیفتد . پلکان نخستین این است که خودت را نسبت

اعتماد‌به‌نفس و کبر و غرور هر دو یک واژه و کلمه است البته پاره ای رنگ‌هایشان با نیز فرق داراست , درین کار‌ها می بایست اعتماد به‌نفس داشته باشی و به خود‌باوری برسی . هنگامی میتوانی خودت را اعتقاد داشته باشی که
به سایر افراد بیش تر پذیرش داشته باشی , به شرط این‌که به مرز کبر و غرور کاذب نرسی .

خودبا‌وری و کبر هر دو یک کلمه و واژه است اما پاره ای رنگ‌هایشان با نیز فرق داراست , در‌این کار‌ها می بایست خودباوری داشته باشی و به خود‌باوری برسی . هنگامی می‌توانی خودت را اعتقادوباور داشته باشی که قدر خودت را در لحظات بدانی.

رسانه ملی به‌نظر مخاطب اهمیت می دهد و با اجرا کننده که بخواهد غلط نماید برخورد می‌نماید . در‌این حالت چه می‌کنید؟

کسی بایستی اجراکننده شود که ادب و شخصیتش به سوی رسانه ملی باشد . اینجانب در‌صورتی‌که بی‌ادبانه اخلاق و رفتار کنم , تماشاچی با این خطا اینجانب برخورد خواهد کرد . اینجانب در تنهایی خودم نیز هیچ‌وقت با آدم‌ها نا‌محترمانه سخن نمی کنم , کسی بایستی به‌این منطقه وارد شود که‌این چهارچوب‌ها را رعایت نماید , زیرا وی در قبال جامعه مسئول است .

زندگی نامه نجمه جودکی و همسرش +عکس و مصاحبه

عامل اینکه مشاهده کرد مردمان ما نسبت به پیشین مضاعف حساس‌تر شده‌ است , چیست؟

اینجانب حس می کنم مردمان ما آهسته نیستند , اینجانب در‌این برهه زمانی که مجدد به تلویزیون بازگشتم , از فضای مجازی متنفر شدم , همیشه مردمان دنبال نقص‌ به چنگ آوردن میباشند . پیش از این فضای مجازی فقدان و مردمان راحت‌تر با مساله برخورد می‌کردند , البته فعلا شکیبایی مردمان نیز خیلی کاسته شده شده‌است و صرفا معطل سوتی و گاف می‌باشند , این حقیقتا خطا است .

در صورتی فضای مجازی بین مردمان فراگیر شده‌است برای کم کردن حساسیتشان چه می بایست کرد؟

همگی آدم‌ها نادرست میکنند اما ما مجری‌ها زیرا در حق تقدم رویت کرد هستیم , خطایمان نیز در جلوی دیده قرار میگیرد . از کاه برایمان کوه می سازند . اینجانب نمی‌دانم چه می بایست کرد .

از هفت ترانه و شیوه حضورتان درین این شرکت برایمان بگویید .

اینجانب چهار سال در شبکه‌های داخلی ممنوع‌التصویر بودم و اجازه اجرا در شبکه‌های معاونت سیما را نداشتم . بعداز سین نظیر سریال عید باستانی ۹۱ به کانال شما و این برنامه دعوت شدم . در صدر نپذیرفتم , برنامه‌ای که میهمان نداشت و دکور بسیار ساده‌ای داشت جذب مخاطب برایش به مشقت انجام می‌پذیرفت .
در نهایت قبول کردم و به‌عنوان اجرا کننده این برنامه آغاز به عمل کردم و سوای پاداش رکورد یک میلیون و نیم میلیون اس ام اس را زدم . بعداز مدتی برای جذابیت بیشتر حس کردم که می بایست حرفه‌ای خواننده‌ها را بگویم و در لابه‌لای برنامه این صحبت‌ها را بیان می کردم . این ایده , برنامه را جالب کرد و با استقبال مردمی مواجه شد .

اینجانب «هفت ترانه» را دوست داشتم به خاطر این که به اینجانب اذن بخشید خودم و قابلیت‌هایم را نشان دهم . اینکه برنامه‌ات را به چه صورت نمایش دهید که برای مخاطب جالب باشد , حقیقتا در خوبتر چشم شدن آن اجراکننده مفید واقع میشود . اینجانب در «هفت ترانه» خیلی خودم بودم و این قسمتی از افتخارات اینجانب است .

چطور شد به‌این اجرای راحت و بی‌دغدغه مدرن رسیدید؟

اینجانب کلا از چهارچوب نوشته فراری هستم و از اولیه به همین صورت بودم . در هفت ترانه زیاد به اینجانب خوش گذشت , سه سال این برنامه را اجرا میکردم , در نقطع ی عطف سریال‌های ماهواره‌ای این برنامه مخاطب را در راستای تلویزیون کشاند و پای این برنامه نشاند و از این بابت خیلی خوشحالم .

یک اجرای استاندارد در کشور ایران چه گونه اجرایی است؟

به حیث اینجانب یک اجراکننده خیلی نباید خودش را هم‌سطح با مهمانش بداند , می بایست گفت‌و‌گویی را ترتیب بدهد که تماشاچی حس نماید باز اجراکننده برنامه قهرمان چشم خواهد شد . اینجانب برنامه‌هایی که خیلی قربان صدقه میهمان میروند را نمی‌پسندم , بایستی در جاهایی از برنامه چالش اگرچه کوچک تشکیل داد که به یک ادویه عالی در برنامه تبدیل شود .

مهران دوستی مدام می‌گفت ۱۰ ثانیه طلایی برنامه را از دست ندهید هنگامی که شما آغاز می کنید در صورتی در آن ۱۰ ثانیه تیر را به مخاطب زدید همه‌چیز تمام است , اما در صورتی نزدید مخاطب برنامه‌تان را‌‌‌ رها مینماید و در حق تقدم بعدی قرار میگیرید .

زندگی نامه نجمه جودکی و همسرش +عکس و مصاحبه

با دقت به اینکه گویندگی در رادیو و اجرا درتلویزیون فراوان با نیز گوناگون است , چطور به اجرا در تلویزیون رسیدید؟

خیلی از عزیزان که از رادیو می‌آِیند به‌خصوص مجری‌های خانم با لحن به طور کامل رادیویی به اجرای برنامه می پردازند و صدا‌سازی می‌نمایند , در رادیو فقط ابزار برای رابطه با مخاطب صدایت است , البته در تلویزیون با لهجه بدنت نیز می بایست با مخاطبت رابطه برقرار نمائید , این اجرا کننده است که می بایست میان تمام ابزار یک برنامه که در اختیارش گذاشته‌اند , تعادل ساخت نماید .

اولی قدم گفت‌وگوی عالی است و در فرآیند بعدی مطالعه کلام اولیه را می زند و آن گاه تک‌تک آدم‌هایی که یک برنامه را می سازند در خوبتر چشم شدن آن برنامه موءثر می‌باشند .

از اجرا در تلویزیون در کنار کدام اجراکننده بیشتر لذت بردید؟

محمد سلوکی در تلویزیون بخشی از اشخاصی است که خیلی به اینجانب کمک کرد , به خصوص در سین مانند سریال و این‌جا ایران است و مدام از اجرا در کنار وی لذت میبرم .

نجمه جودکی به نظرتان چقدر توانسته تا به حال حاضر در اجرا چیره فعالیت کند؟

تا خواستم پر و بال بگیرم زمینم زدند . مردمان تا مرا شناختند در شبکه‌های داخلی نبودم , برای همین شرایط کنونی نمی‌گویم خیلی گوناگون هستم , ولی مسائلی است که مجدد در ارتباطم با مخاطب و گونه گفت‌وگویم مجدد از صفر آغاز کردم , نتوانستم چالشی آغاز کنم زیرا مردمان نسبت به اینجانب گارد داشتند . با کلیه این‌ها فکرمیکنم تا به این‌جا کار برنده فعالیت کردم .

زمانی حضور در برنامه صبحی دیگر را پذیرفتید استرس فقدان مخاطب نداشتید؟

اصلا , مطمئن بودم صبحی دیگر پرمخاطب است . قسمتی که اینجانب اجرا ‌کردم راجع به دکورا سیون داخلی بود و خیلی آن بخش را دوست داشتم که مضاعف مورد اعتنا قرار گرفت .

حضورتان در تلویزیون از جام جم آغاز شد , خودتان این تجربه‌ها را چطور دیدید؟

اینجانب دوسال این‌جا کشور‌ایران است را با محمد سلوکی اجرا میکردم و برنامه نیکی بود . طبق ذائقه مردمان کشور ایران در بیرون ازکشور ساخته شد و در طول خودش توانست اکنون مردمان را خوب نماید .

در رابطه گفتمان ات با پژمان بازغی در مردم گرامافون بدین این مورد اشاره کردی که تا زمانی تلویزیون اجراکننده دارااست , نباید در مناسبت ها آنتن دراختیار بازیگران قرار بگیرد . می خواستی روش مدیران را به انتقاد بکشی یا این که با اجرای بازغی مشکل داشتی؟

من با اجرای پژمان بازغی هیچ مشکلی ندارم . به نظرم خیلی اجرا کننده خوبی است و کودک شو را نیز خیلی عالی اجرا کرده . اینجانب خیلی کلی این صحبت را زدم . منظورم به همگی مدیرها و رسانه ملی بود نه بازغی .

البته روندی که در مذاکره با پژمان بازغی پیش گرفتی طوری بود که به لحاظ می رسید این هنرپیشه را برای این‌که سوپراستار نشده تبهکار می‌کنی . بعد از آن نیز که یک سکو او‌را با محمدرضا گلزار در دو کفه ترازو می‌گذاری و مقایسه می‌کنی . اینطوری میهمان برنامه آزرده نمی شود؟

به هیچ عنوان . مشخص است که اینجانب هیچ مشکلی با آقای بازغی ندارم . چه بسا زمانی آقای بازغی در اینستاگرامش پست گذاشت به هیچ وجه اسمی از اینجانب نیاورد . اعلام‌کرد و گوی ما به طور کامل حرفه ای بود . در حالتی‌که گفتگو بی نقص را دیده باشی اینجانب گفتم که چرا استار نشدید و پژمان بازغی اعلام‌کرد : ما به هیچ عنوان در جمهوری اسلامی ایران استار نداریم .

زندگی نامه نجمه جودکی و همسرش +عکس و مصاحبه

زندگی نامه نجمه جودکی و همسرش +عکس و مصاحبه