زندگینامه شخصی زهیریاری + مصاحبه و عکسهای جدید

 

 

در سایت دانلود عکس جدید : زهیر یاری هنرپیشه سینما و تلویزیون متولد ۲۶ فروددین ماه ۱۳۵۹ در تهران می‌باشد و ۳۷ سال سن داراست .

زندگینامه شخصی زهیریاری + مصاحبه و عکس های جدید

تحصیلات :

یاری دارنده لیسانس علوم سیاسی از دانش گاه تهران است .
او یک برادر کوچکتر از خودش به اسم شعیب دارااست و وی برادر زاده حسین یاری هنرپیشه سینما هم است .
او در سریالهای متعددی حضور داشته است البته حضور وی در سریال یوسف رسول در نقش بنیامین بدون شوخی تر بود و آن گاه در شغل های بیشتری حضور یافت .
او جدیدا هم سریال لژیونر در نقش به کارگردانی مسعود آب پرور را در حالا پخش دارااست که از کانال تهران پخش می‌گردد .

ازدواج و همسر

زهیر یاری تا به امروز ازدواج نکرده است و مجرد میباشد .

زندگینامه شخصی زهیریاری + مصاحبه و عکس های جدید

مصاحبه با زهیر یاری

در تمام سال هایی که کار کردی مطرح ترین تجربه ای که به دست آوردی چی بوده؟

خیلی چیزها , هر روز بازیگری تجربه است . بازیگری بهت خاطره می ده که شکیبا باشی , بازیگری یادت می روستا که حسودوبخیل نباشی زیرا نیز جا برای تو است و نیز زمان! زیرا زمانی حسادت داشته باشی به همون مقدار کلیه کینه می یاد و بعداز دشمنی نسبت به تمامی بدگمان می شی , بازیگری بهم یاد اعطا کرد که وقار داشته باشم , متانت داشتن مساوی است با صحیح کار کردن! زیرا پیشین از این خیلی با خودم کلنجار می رفتم و اطرافم متعددی به هم ریخته بود البته اکنون با وقار , صبوری , بی حسادت و دشمنی کاری میکنم و از کارم نیز لذت میبرم .

تا به درحال حاضر نقدی را در رابطه خودت شنیدی که برات جای ترقی داشته باشه؟

صددرصد . مدام اصلی ترین منتقد می تونه خودِ شخص باشه , زمانی تو با تمامی توان که داری اونقدر منصفانه در رابطه خودت سخن بزنی یعنی می دونی اشکال کارت کجاست . این که اینجانب جنبه خودم را فراتر از آن چیزی که است ببرم . اینجانب در سریال «میلیاردر» با خودم خیلی شوخی میکردم , برای این که بهمن یکسری بچگی داشت که اینجانب اون را به خیر و خوبی می شناختم و ما به ازای بیرونی اش را در وجود خودم می دیدم و این انتقادی بود که به زهیر یاری روز ها نوجوانی داشتم که چقدر سطحی و کودکانه نگاه می‌کردم . پروردگار را شکر که از این روایت آسیبی ندیدم ولی این نگاه سطحی و کودکانه برای همگی قدمت پاسخ نمی ده . اصلی ترین نقدی که خودِ زهیر یاری به خودش می کنه اینه که دور از شوخی باشم و حقیقت را آن طوری که می باشد بپذیرم و دنیای اطراف را حقیقی و واقعی و با خصوصیات خاص خودش ببینم و دیگه مبتلا سَبُکسری نشوم .

در همه کارهایی که بازی کردی عالی ظواهر شدی! چه آن نقش های تاریخی مانند یوسف پیامبر , چه شغل های شوخی تقریباً اجتماعی! البته بهمن سریال میلیاردر چیز دیگری بود , چرا درین سریال این قدر عالی ظاهر شدی؟

بهمن این چیزی فقدان که مردمان دیدند . اینجانب بهمن را بزرگ کردم , باهاش مدارا کردم , تا شد این . عشق و علاقه بهمن به خانم سرور و آن شعر قرائت ها را اینجانب در دل کار آوردم اما با مشورتی که با زامیاد سعدونیان مولف کار و همین طور علیرضا امینی کارگردان داشتم . اینجانب رمز این کار آرامش داشتم و این آرامش به خاطر وجود علیرضا امینی است که دست بازیگرش را گشوده میگذارد . بهمن کلی انرژی داشت و اینجانب می دونستم که کجا می بایست این انرژی را تخلیه کنم . یادمه در به عبارتی روزهای اولیه نیز به علیرضا امینی گفتم اینجانب بهمن را طور دیگری بازی می‌کنم زیرا براش خواب های با اهمیت دیده بودم . بهمن در بالا خصوصیات خاصی نداشت ولی یه خرده که سپری شد بهمن را نوسازی کردم . کلی نیز ایده داشتم برای «میلیاردر ۲» که از قرار مشخص و معلوم و طبق شنیده های اینجانب و باخبر جدیدی که به دستم رسیده قرار که ساخته شود .

زندگینامه شخصی زهیریاری + مصاحبه و عکس های جدید

مردمان به صورت اعتقادوباور بهمن سریال میلیارد را باور کردند , فکرمی‌کنی بعداز این وقفه چندین ماهه و هم اکنون با پخش سریال «اولین انتخاب» مردمان تورا تحت عنوان فرزاد این کار اعتقادوباور می کنند؟

امیدوارم . هیچ نقشی را نمی‌شود با نقش قبل یک هنرپیشه مقایسه کرد زیرا آن انرژی که اینجانب برای بهمن گذاشتم با فرزاد این سریال قابل قیاس نمی باشد . زیرا فرزاد نظیر بهمن چندان طنز نمیباشد . لحظات طنز داره البته بیشتر واسطه است برای دیده شدن سایر افراد . اینجانب کارم را انجام دادم , قضاوت آن را میگذارم به عهده مردمان .

زندگی عالی خیلی چیزها به انسان کادو می کنه , زندگی به تو چه هدیه هایی داده؟

هدیه زندگی درین ۳۴ سال برایم این بوده که دارم یاد میگیرم بدی ها و تلخی ها را برای خودم قابل هضم کنم , زیرا به عبارتی طوری که در زندگی به دست میاوریم همانگونه نیز از دست می دهیم! احتمال دارد مسافت این دو از دید هنگامی فراوان یا این که کم باشد البته این واقعه حتماً می افتد , ضابطه دوران همین است . برای همین موقع به چنگ آوردن فراوان هیجان زده نمیشوم تا موقع تلف کردن افسرده نشوم!

از تجربه بازیگری گفتی , اصلی ترین درسی که از زندگی گرفتی چه بوده؟

زندگی یادم بخشید که شکیبا باشم , شتاب نکنم , زندگی یادم داده ریتم زندگی را طوری محافظت کنم که در صورتیکه اتفاقی قرار است برایم بیافتد آن طوری که خداوند برایم رقم زده بیافتد . صادقانه تر بیان کنم احتمال دارد تا قبل از این , از اتفاقی که برایم می زمین خورد لذت کافی نمی بردم , نمی دونم ممکن است زیرا درک صدق از آن نداشتم و خصوصیات کلی زندگی را نمی شناختم و همیشه پریشان بودم برای چیزهایی که زمان به دست آوردنشان برایم نرسیده بود , برای همین از لذت های زندگی بی دلیل خودم را محروم می‌کردم . مثلاً اینجانب اهل مسافرت نبودم و در شرایطی که به مسافرت می رفتیم همیشه دل دل میکردم که کی تمام می گردد تا اینجانب برگردم , ولی هم اکنون لزوم وجود مهاجرت را عالی می دانم! اکنون دارم کارایی می‌کنم از زندگی لذت ببرم , از بارونی که زیرش بروم , تر شوم و نظیر قبلی حرص نخورم چه بسا کارایی می‌کنم که دوستش داشته باشم . زندگی یادم بخشید که زندگی را صحیح و با لذت زندگی کنم .

زندگینامه شخصی زهیریاری + مصاحبه و عکس های جدید

دلت می خواد راه زندگی مردمان به کجا ختم بشه؟

اینجانب مدام می‌گویم ما بدین عالم آمدیم تا مسیری را طی کنیم تا به یک انگیزه بزرگتری برسیم . دلم می خواد دوران به کسی تلخ و طاقت فرسا نگذره , درسته که زندگی تمامی ما پُر از پیچ‌و‌خم و دست مقدار البته تمامی ما می دونیم که راه و روش زندگی مون چیه , کلیه ما مولفه های زندگی را بلدیم تنها فراموش کاریم . کلیه ما از صبح تا شب در رابطه عالی و اثرگذار بودن صحبت می‌زنیم پس همانی باشیم که در رابطه آن می‌گویم و کارایی کنیم برای زندگی , برای ادامه بقا و حیات زندگی دست پروردگار را خط نزنیم .

هر آدمی توی زندگی اش چیزهایی دارااست که بهشون نرسیده , وسیع ترین حسرت زندگی ات که مدام بهش اندیشه می کنی؟

تقریباً آنچنان طلبی از معبود ندارم و بابت تمامی داشته ها و نداشته هایم شاکرش هستم , اما از اونجایی که متاسفانه تا مقدار ای تنبل هستم خیلی دوست دارم قرصی را پیدا می‌کردم که یکباره گویش انگلیسی را مانند لهجه مادری سخن کنم , نمی دانم چرا اینقدر برایم غیر قابل دسترس شده . ( باخنده )

سوال ها اینجانب داره تموم میشه البته تو چیزی از خودت نگفتی , یه یه خرده از خودت بگو؟

چقدر این گفتمان را دوست داشتم که از معرفی آغاز نکردی و اذن دادی رای زنی مسیر دیگری را برود . ولی در رابطه زهیر یاری . زهیر در فصل خوشگل و بی سابقه فصل بهار به جهان اومده , ۲۶ فروددین ماه سال ۱۳۵۹ در تهران , تحصیلاتش رو در حرفه علم ها سیاسی کالج تهران ادامه داده چیزی که هیچ ربطی به بازیگری ندارد و یک برادر کوچکتر از خودش داره به اسم شعیب .

و این که زهیر یاری کیه! اون رو توی چندین تا جمله یا این که واژه و کلمه برام تعریف کن؟

زهیر انسان مهربونیه , داره همت می کنه صبورتر از گذشته باشه , با شجاعت بدون نقص می گه تا قبل از این یک خودخواهی افراطی داشته که آن را در خودش کمرنگ کرده , رفقاش براش خیلی اهمیت دارا‌هستند , رک و رو راست , مدام کارایی می کنه خلق و خوی صادقانه ای داشته باشه و از تظاهر کردن به شدت بدش می یاد . منطقی , اساسی , یه خرده نیز زود رنج! طراوت ها نیز کم صبر شده!

و صحبت پایان , چیزی که احتمالا اینجانب نپرسیدم و از قلم افتاد؟

تشکر به خاطر این گفتگو که واقعاً آن را دوست داشتم . اینجانب واقعاً نمی دونم همین هم اکنون چه کسی داره این گفتگو را کجای این مملکت وسیع می خونه , احتمالا در مسیر مسافرت , ممکن است در منزل , احتمالا زیر سقف این عرش بلند البته هر کجای این عالم که ایستادی , زندگی را صحیح و با صبوری زندگی کن . چهت نیل به آن چیزی که دوستش داری عجله مکن صرفا اذن بده که زمان بگذره و یادت باشه که زهیر یاری یک روز این صحبت ها را زد و تو آن را خواندی . تحت عنوان بیننده کارهایم آیین ام را ادا کردم , زیرا سعی کردم کلید واژه و کلمه ۳۴ ساله ام را در اختیارات بگذارم . همت فرمایید بشاش باشید! تمام!

زندگینامه شخصی زهیریاری + مصاحبه و عکس های جدید

فیلمهای زهیر یاری

 • زخم شناسه حوا (حسین قناعت)
 • گزارش یک جشن (ابراهیم حاتمی کیا)
 • دلتا ایکس (علیرضا امینی)
 • فیلم های تلویزیونی زهیر یاری
 • معلم کوچولو (حسین قناعت)
 • دل آشوب (کرامت پورشهسواری، سال ۱۳۸۶)
 • پل (تینا پاکروان، سال ۱۳۹۱)
 • مسافر بهشت (فریدون جیرانی، سال ۱۳۹۱)
 • من مادرم (پژمان چشمی، سال ۱۳۹۳)

سریالهای زهیر یاری

 • مردان آنجلس (فرج ا… سلحشور)
 • مریم مقدس، (شهریار بحرانی)
 • گل بارون زده
 • در چشم باد (مسعود جعفری جوزانی)
 • سال‌های مشروطه (محمدرضا ورزی) در نقش اصلان
 • یوسف پیامبر (فرج ا… سلحشور) در نقش بنیامین
 • تبریز در مه (محمدرضا ورزی)
 • سرگشته (محمدحسین حقیقی،‌سال ۱۳۹۰) در نقش عبیدا… بن حر جعفی
 • میلیاردر (علیرضا امینی) در نقش بهمن
 • اولین انتخاب (مهدی صباغ زاده، شهریور ۱۳۹۲) در نقش فرزاد
 • دیوار شیشه ای (راما قویدل، ۱۳۹۵)
 • لژیونر (مسعود آب پرور، ۱۳۹۶)

زندگینامه شخصی زهیریاری + مصاحبه و عکس های جدید

زندگینامه شخصی زهیریاری + مصاحبه و عکس های جدید