زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

 

زندگینامه و دانلود عکس های جدید از زهره فکور صبور بازیگر و هنرپیشه در عرصه سینما و تلویزون

 

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

بیوگرافی زهره فکور صبور

زهره فکور صبور هنرپیشه سینما و تلویزیون متولد ۱ فروددین ماه ۱۳۵۷ در تهران است و ۳۹ سال سن داراست .بابا او اهل کرمانشاه و مادرش سمنانی می‌باشند . او ۳ خواهر و ۱ برادر داراست .او کار هنری و بازیگری خویش را با حضور در سریال از نفس افتاده در تلویزیون آغاز کرد .همینطور کار سینمایی خویش را در سال ۱۳۸۰ با بازی در فیلم بوی گل سرخ ساخته ناصر محمدی آغاز نمود .آخرین حضور در تلویزیون سریال پنجری در نقش افسانه می‌باشد که سال ۹۶ پخش می گردد .

از خانواده‌تان بگویید؟

اینجانب در یک خانواده ۷ نفره زندگی میکنم , ۳خواهر و ۱برادر دارم و اینجانب خودم فرزند انتها خانواده هستم و با برادرم به دلیل اختلاف سنی یه خرده که حدود یک سال دارم ارتباط زیاد نزدیک و صمیمی دارم .

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

چطور پا در میدان بازیگری گذاشتید؟

حقیقت این است که در تمام طول زندگیم به فقط چیزی که تاءمل نمی‌کردم هنرپیشه شدن بود , سال ۱۳۷۵ که دیپلم گرفتم یکی‌از دوستانم که در میدان تئاتر کودک کار داشت , آن دوره نمایشی را دراختیار داشت و در پی هنرپیشه برای نقش یک گل بود , به اینجانب پیشنهاد اعطا کرد و اینجانب پذیرفتم . بعداز این تئاتر نیز , با گروهی از دانشجو یان تئاتر در نمایش‌نامه حملت نقشی ایفا کردم , بعداز این مسئله بازیگری برای اینجانب جدی‌تر شد , در زمان تئاتر حملت دوستانم سفارش دادند که گروهی برای تهیه و تنظیم دو فیلم به‌دنبال هنرپیشه می باشند و اینجانب رفتم و فرم پر کردم و از آنجا بود که توانستم در فیلم باغ کوچک بی‌بی‌گل و هم‌زمان با آن در فیلم روزگار جوانی به کارگردانی آقای شاپورقریب بازی کنم . هنگامی این امور به آخر رسید به کلاس بازیگری آقای سمندریان رفتم و آنجا دوره دیدم و این چنین به‌این میدان راه پیدا کردم .

مخالفتی برای هنرپیشه شدن شما در خانواده وجود نداشت؟

دوره هنرپیشه شدن اینجانب فقط هر که با این داستان مخالفت کرد برادرم بود و با دقت به این‌که اینجانب حدود ۱‌سال داشتم که پدرم دار فانی را وداع گفت , سخن برادرم نه صرفا برای اینجانب بلکه برای تمام اعضای خانواده‌ام مقبول بود , البته بعداز این‌که پشتکار من‌را روءیت کرد و راز ضبط شغل های اینجانب حضور پیدا میکرد به تدریج این مورد را به عهده گرفت .

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

عامل کم کار شدن شما در سال‌های اخیر چیست؟

در ابتدای کار و وقتی که سن و سال کمتر است , هر بازیگری دوست داراست کلیه نقش‌ها را تجربه نماید , ولی بعداز گذشت مدتی تمام نقش‌هایی که توصیه می گردد همگی یکسان می باشند و اینجانب این مورد را دوست ندارم . اینجانب پس از دلنوازان که نقش یک روشن دل را داشتم و گوناگون با نقش‌هایی بود که پیش از این بازی کردم , دوست دارم بازی‌هایم متعدد باشد و نقشی را کار کنم که برای نزدیک شدن به آن مقداری تحقیق کنم . اما در حالتی که هم بخواهی درانتظار نقش خاص بمانی هم عالی تبعاتی دارااست که اولا بایستی زمان متعددی بی کار باشی و بالاخره بُعد مالی زندگی نیز هست .

شایسته ترین فیلم مورد علاقه‌تان چیست؟

کازابلانکا را مدام دوست داشتم و بعد از این همه دیدن , باز نیز برایم جذابیت داراست .

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

نگران فراموش شدن نیستید؟

واقعیتش اول خیلی نگران این قضیه نبودم و بسیار به‌این مورد تاءمل نمی‌کردم , البته به‌تدریج متوجه شدم هنگامی انسان بسیار کار نمیکند فراموش می شود و چه بسا این داستان در بُعد کاری نیز تاثیرگذار است ; در شرایطی‌که فیلم‌نامه خوبی باشد که در آن نقشی زیاد مطلوب با مدل بازی اینجانب نیز در آن وجود داشته باشد , وقتی که اینجانب کار نمی کنم از خاطره کارگردان‌ها نیز میروم و این به ضرر و زیان اینجانب و هر هر که که‌این راه و روش را تعیین نموده است و برای همین است که جدیدا خیلی روی خاص بودن نقش تمرکزنمی‌کنم و نمایش‌نامه‌ها را راحت‌تر تعیین می کنم .

مقدار محبوبیت خودتان را چه اندازه می‌دانید؟

در صورتی‌که بخواهم از دید خودم پاسخ دهم از برخوردی که با مردمان دارم , میتوانم بیان کنم منرا دوست دارا‌هستند , البته اینجانب با چه تعداد انسان می بایست سرکار داشته باشم که بیان کنم از دید کلیه دوستداشتنی هستم , ولی خوشبختانه تا روز جاری با هر کس برخورد داشتم واکنش قابل قبولی با اینجانب داشتند و دوستم دارا هستند .

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

تا چه مقدار نقش‌ها در شما تاثیر دارند؟

ممکن است درست نباشد ولی اینجانب تا مدتی پس از بازی در یک کاراکتر خیلی با آن نزدیک هستم و با آن زندگی میکنم و در زندگی معمولی اینجانب هم وارد می شود . چه بسا گهگاه اتفاقی میفتد که با خودم میگویم به عنوان مثال کاش آن قسمت فیلم را به یک صورت دیگری بازی میکردم . البته به مرور از حالا و هوای بازی‌هایم در می آیم .

چه هنگامی بشر خوشبخت است؟

خوشبختی در پول , گنج و… این‌ها وجود ندارد و اینجانب با این سوال شما خاطره جمله آقای انتظامی افتادم که می‌گفتند سعادت در دل انسان می بایست باشد و هنگامی دلت خوش باشد انسان سعادت هستی که حقیقتا نیز درست است .

آیا شما خود را خوشبخت می‌دانید؟

نمی‌توانم صددرصد پاسخ بدهم ولی تا حدودی اما خیر خیلی بسیار خوشبخت هستم .

تحت عنوان یک هنرپیشه زن , چقدر ظاهر را در بازیگری اثرگذار می‌دانید؟

‌ ملاحظه کنید هنگامی که اینجانب آغاز به کار کردم به عنوان مثال سال ۱۳۷۹ چهره و استیل خیلی بسیار مفید فقدان و بیشتر مهارت بازیگری اهمیت داشت , اما امروزه بدین این قضیه بیش تر بها داده می گردد و اشخاصی را میبینم که چهره و استیل نیکی دارا هستند ولی هنگامی وارد بطن بازی آنان می‌شویم متوجه ضعف‌هایشان خواهی شد . به لحاظ من رخ و استیل بدنی برای هنرپیشه واجب است البته نباید از اصل بازیگری که شیوه بیان , لحن عالی و مسائلی این چنینی است غافل شد .

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

بدین ترتیب حتما رژیمی هستید؟

شدیدا , اینجانب از بچگی فراوان ورزش میکردم و هنگامی وارد بازیگری شدم , قسمتی از زمان ورزش کردنم به کارم اختصاص یافت و به این شکل پاره ای از ورزش به دور شدم و این قضیه نیز چاقی و بیش تر وزن را همراه دارااست . من رژیمی که بگویم هیچی نمیخورم ندارم ولی خیلی رعایت میکنم و مسئله‌ای نیز که است اینجانب ذاتا انسان گیاه‌خواری هستم و عشق و علاقه متعددی نیز به غذاهای آب‌پز و بخارپز دارم و تنها به خاطر رژیم , تغذیه‌ام این چنینی وجود ندارد .

بیشتر بیرون خوراک می‌خورید یا این که در خانه؟

اینجانب غذای خارج خیلی باب میلم نمی باشد و در شرایطی که برای تفریح بیرون بروم ترجیح می دهم به یک سینما بروم تا به یک رستوران و در شرایطی‌که به رستوران بروم تلاش میکنم غذاهای خیلی سبک مثل سوپ و سالاد بخورم به جای فست‌فودها .

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

اهل سفر هستید؟

اینجانب خیلی مسافرت را دوست دارم اما شرایط فعلی کمتر می روم البته ۴ , ۵ سال پیش درصورتی که دو روز نیز کار نداشتم به سفر می‌رفتم به نحوی که می توانم بیان‌کنم سفر من‌را دوچندان شادمان می‌کند میتوانم بیان‌کنم مکانش خیلی برایم مهم نیست , البته بین شهرها شهر مشهد مقدس , شمال و شیراز را خیلی دوست دارم و مدام پیشنهادهای کاری شهرستان را خیلی دوست داشتم .

به نظر شما دختر دست‌پخت خوبش را از مامان به ارث می‌برد؟

دست‌پخت مادرم زیاد عالی است , گهگاه به قدری هوس غذاهایش را می کنم که برای میل کردن یک قاشق از غذاهایش سرعت بالا به آن‌جا میروم . شما هر میزان که دلتان بخواهد اینجانب شغل های منزل را زیاد عالی انجام میدهم ولی آشپزیم خوب نمی باشد و تنها غذاهایی که دوست دارم را خوب درست می کنم که بیشتر نیز , اشکال سالادها و سوپ‌ها میباشند . اینجانب شیفته بادمجان و غذاهایی که با بادمجان درست می‌‌شود هستم و هر وقت مادرم این غذاها را می‌پزد , من بلافاصله به آن جا میروم .

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

ارتباط دوستی‌تان با بازیگران چطور است؟

اینجانب تقریبا تلاش می کنم با تمام بازیگران ارتباط نیکی داشته باشم , اما اخلاقی که دارم که نمی دانم خوب است یا این که بد , دوستان خوب خیلی صمیمی‌ام , دوستانی میباشند که از دوران بچگی با آن ها دوست بودم و نمی‌توانم سریع دوست صمیمی برای خودم پیدا کنم .

در کنار بازیگری چه شغل های دیگری انجام می‌دهید؟

اینجانب از بچگی شیفته لباس دوزی و بافتنی بودم و در تعدادی سالی که کمتر کار میکردم , دوره‌های طراحی دوخت و طراحی پارچه را نیز یادگرفتن دیدم و هم اکنون در کنار بازیگری شغل های طراحی و دوخت انجام میدهم .

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

از قوانینی که درحال حاضر در آن می‌باشید راضی هستید؟

در حالتی که اینک به تعیین خودم بود ممکن است بازیگری را تحت عنوان رشته تعیین نمی‌کردم , هنرپیشه در یک برهه زمانی روزگار کوتاه درآمد و موقعیت‌های خیلی خوبی دارااست و به صورت کلی کلیه چیز بر وفق مرادش میباشد , ولی در طرف دیگر بیکاری و بالا , پایین‌های بسیار داراست و برای اینجانب طی کردن این مساله مشقت بار است . ولی بازیگری خاصیتی دارااست که انسان را نمک‌گیر می کند و در صورتی‌که نیز بخواهی یک مدتی کنار باشی باز وسوسه کار به سراغت میاید .

شایسته ترین و بدترین اخلاق زهره فکور صبور؟

بدترین اخلاقم این است که سخن مردمان خیلی روی اینجانب تاثیر میگذارد و با یک صحبت خیلی اندوهگین و با یک صحبت خیلی ذوق زده می شوم و به نظرم شایسته ترین اخلاقم این است که خیلی سریع میبخشم .

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

زندگی نامه و بیوگرافی زهره فکور صبور+ عکس و گفتگو

صحبت آخر؟

برای تمام مخاطبانتان آرزوی سعادت و تندستی را دارم .