زندگی نامه و بیوگرافی علی لهراسبی+تصاویر و گفتگو

 

بیوگرافی و دانلود عکس جدید علی لهراسبی خواننده معروف و مشهور ایران

زندگی نامه و بیوگرافی علی لهراسبی+تصاویر و گفتگو

زندگی نامه و بیوگرافی

علی لهراسبی خواننده اهل ایران متولد ۲۰ فروددین ماه ۱۳۴۹ در تهران می‌باشد و ۴۷ سال سن داراست

.تحصیلات :

لهراسبی دارنده لیسانس الکترونیک از دانش گاه آزاد کرج است .او او‌لین گالری خویش را در سال ۱۳۸۴ با نام دریایی ها روانه بازار کرد .او با خوانندگی ترانه تیتراژهای تلویزیونی اعم از سریال دلنوازان و فاصله ها به خیر و خوبی شناخته شد .

آلبوم

علی لهراسبی تا کنون ۵ آلبوم منتشر نموده است که شایسته ترین آلبوم او از لحاظ مخاطبانش آلبوم تصمیم است .

بعد از سر و صدا مضاعف بر سر مجوز به خاطر همیاری باشادمهر عقیلی سرنوشت در سال ۱۳۹۰ , البوم تصمیم منتشر شوید که جزء لبریز فروش ترین‌های سال ۱۳۹۰ شد .اکثر کنسرت های علی لهراسبی در جزیره کیش برگزار شده‌است .

ازدواج های لهراسبی

اطلاعاتی درخصوص وصلت او در دست نمی‌باشد .عشق و علاقه را تجربه کردم هم اکنون با جزئیاتش کاری ندارم

البته اینجانب یک نتیجه‌ گیری پایانی از عشق و علاقه دارم ; این‌که به هیچ عنوان علاقه به یک بشر وجود فرنگی ندارد بلکه دوست‌د اشتن است که خیلی برتر و فراتر از علاقه است , به نظرم عشق و علاقه صرفا برای آفریننده است برای هر که فراتر از فیزیک و آفرینش ماست

زندگی نامه و بیوگرافی علی لهراسبی+تصاویر و گفتگو

گفت و گو با علی لهراسبی

علیرغم این که تو کارهای شنیده شده دوچندان داری , اما در قضیه اجرای زنده در تمام امسال سالیان اندک کار بوده ای . دلیلش چیست؟

اینجانب متأسفانه با هیچ شرکتی قرارداد نداشته و برای مدیر برنامه هایم , مدام در گیر بحران بوده ام . کلیه این ها احتیاج به یک گروه و فردی داراست که دراین باره تجربه داشته و بتواند اجراهای زنده گوناگون و پی در پی را آماده نماید .

به نظر می‌رسد خودت نیز در این باره تقصیرکار بوده ای و بیشتراز حد در شغل دوم و کمپانی تبلیغاتی ات غرق شده ای و اکثر وقت خویش را آن جا سپری میکنی .

آری , واقعاً صحت دارد . معبود را شکر ترانه هایم را منتشر می‌کنم اما کنسرت اندک داشته ام .

شغل دوم و تبلیغات برای تو جذابیت کاری دارد؟

آری , دوستش دارم . زیرا در آن خلاقیت وجود دارد و هر روزت با روز گذشته فرق می کند و مقوله عجیبی است . ما راهکار تبلیغات می نویسیم و هر توشه به بحران کشیده می شویم . هنگامی بیلبوردت را در مرحله شهر می بینی یا این که کمپین تبلیغاتی می نویسی یا این که نام خوب درست می‌کنی , از کارت لذت می‌بری . البته اینجانب با حرفت صددرصد موافقم که برنامه هایم به خیر و خوبی مدیریت نشده است . اینجانب ۹ ماه بعداز هیت شدن «فاصله ها» کنسرت گذاشتم و هیچ کس چنین موقعیتی را از دست نمی دهد . می بایست به عبارتی موقع که سریال پخش می‌شد و موزیک تیتراژش هیت شده بود , همگی جای کشور ایران را با کنسرت هایم لبریز میکردم . حال منظم تر شده ام و تقریباً ماهی یک موزیک منتشر می‌کنم . شغل های آلبوم و ویدئوکلیپ را نیز با جدیت بیشتری پیگیری میکنم .

زندگی نامه و بیوگرافی علی لهراسبی+تصاویر و گفتگو

هر کس در موسسات تبلیغاتی , راهکار تبلیغاتی برای کمپین ها می نویسد , مگر می‌شود خودش تا این حد به دور از بازی های تبلیغاتی باشد؟

کوزه گر از کوزه شکسته آب میخورد

من واقعاً روی خودم متمرکز نیستم . این ایده نیکی نمی‌باشد که تفکر کنیم هر کسی در هر قضیه ای متخصص است , بتواند برای خودش نیز به عبارتی کار را بکند . مانند پزشک معالج اعصاب شناسی می‌ماند که مدام خودش نقص‌ خانوادگی دارد!

به دور نو کار های کاری ات با زایا سلیمان تحت عنوان مدیربرنامه و تنظیم کننده آغاز شده‌است .

اینجانب او‌لین نوا ها و اجراهایم را با زایا آغاز کرده ام و یک ارکستر مشترک با احسان خواجه امیری داشتیم و او‌لین برنامه هایمان با ارکستر مشترک بود . به جهت ترافیک کارهایم , مقداری بین مان فاصله زمین‌خورد و شرایط کنونی به فیض رسیده ایم که با هم مجدد آغاز کنیم و امیدوارم با تجربه زایا و سوابق اینجانب , رابطه موفقی شکل بگیرد .

تو در زمان های متعدد با هنرمندان متفاوتی همیاری کرده ای ; از شادمهر عقیلی و بهروز صفاریان گرفته تا روزبه بمانی و محمد ناهیدی و حدیث دهقان و… چرا این مجموعه مدام در درحال حاضر تغییر و تحول بوده است؟ فاکتورهای تو برای تعیین مجموعه کاری ات چیست؟

تعیین های اینجانب نسبت به ذوق و سلیقه ام در موسیقی انجام یافته است . از تکرار نیز فراری ام . یعنی درصورتی که در یک سبک و استایل , اثری همگی گیر شود , اصلاً حاضر نیستم تکرارش کنم ; مگر این که واقعاً خویش منرا راضی نماید . دوست دارم با موزیسین هایی که سخن جدیدی دارا‌هستند کار کنم . اینجانب چندین طرفدار پروپاقرص دارم که دوست دارا‌هستند اینجانب در یک فضای کاری اثبات , آثارم را منتشر کنم . بارها به آن ها گفته ام که‌این تکرار مکررات , اصلاً در ذائقه اینجانب وجود ندارد و بر طبق همین راهکار , در آلبوم تازه اینجانب نیز اتفاقات دیدنی و ویژه متعددی افتاده است .

زندگی نامه و بیوگرافی علی لهراسبی+تصاویر و گفتگو

در یک زمان کاری ات نیز به سلطان غم دارای شهرت شده بودی و اثرها عاشقانه و اندوهگین ات نظیر کوه , بعد رفتنت , سزامه و… دوست داستنی طرف داران این سبک شده بود . این که آن فضاها را کمتر ادامه دادی , به خاطر همین فراروگریز از تکرار بود؟

ماهیت صدای اینجانب کلاً ماهیتی اندوهگین داشته و دارااست . اینجانب چه بسا در‌صورتی‌که اثر ها ریتمیک و بشاش نیز بخوانم , آن تم صدا مدام کار خودش را می نماید . البته حقیقت این است که اینجانب کار حرفه ای میکنم و اصلاً نمی‌خواهم فرمان روا حزن باشم! اینجانب می بایست پکیج باشم , موسیقی هاوس و عاشقانه و ناراحت داشته باشم و نمی دانم چه قدر پیروز بوده و هستم . البته اصلاً دوست ندارم آثارم صرفا در یک ژانر و فضای کاری ارائه شود .

آشتی تو و محسن یگانه مدام خیلی دورازشوخی و دوطرفه بوده . چرا دیگر اثر مشترکی از شما منتشر نمی شود؟

نشده که کار کنیم . محسن هنوز نیز دوست نزدیک و صمیمی اینجانب بوده و می باشد و همین چندین ساعت پیش با هم حرف زدیم .

یک کار مشترک و موفق نیز به اسم بعد رفتنت با هم داشتید که خویش محسن یگانه در اظهار‌کرد وگویی گفته بود که دوست داشته این قطعه را خودش بخواند اما زیرا تعهد داشته به تو واگذار نماید , تا ابد حسرتش را می‌خورد .

آری , وقتی که که‌این اثر را برای اینجانب ساخت , اعلام کرد که علی , این را میخواهم خودم بخوانم و در عوض آن , دو قطعه دیگر برایت می‌سازم و اینجانب در جوابش گفتم : «همین که گذاشتم «سکوت» را بخوانی , بهت رحم کرده ام!» زیرا بی سروصدا را برای اینجانب ساخته بود .

زندگی نامه و بیوگرافی علی لهراسبی+تصاویر و گفتگو

سؤال آخرم در رابطه مرتضی پاشایی است . در تمام دوران نقاهت پاشایی , تو نزدیک ترین همکار به وی بودی , البته کمتر خواستی در جریان رسانه ای آن رخداد , پر رنگ باشی . در رابطه آن ایام و اتفاقات تلخی که از سمت اهل یک محل موسیقی در آن دوره شاهد بودیم , حرف می زنی؟

بسیار نمیخواهم در رابطه آن مساله حرف بزنم . بیا این مشاجره را ببندیم ; البته در صورتی‌که قرار باشد در رابطه خویش مرتضی حرف بزنم , می بایست بیان‌کنم رفتن وی خیلی حیف بود . درصورتی که آن قدر دل مردمان بابت رفتن مرتضی ناکامی , بخش کوچکی از آن به خاطر هنرش بود . بخش بیشتر این ابراز اعتنا و ابراز حس ها , به انرژی بی سابقه وی بود که از بین ما رفت . یک یاد کوچک در رابطه مرتضی میگویم تحت عنوان حرف آخرین تا متوجه تفاوت های این بشر با دیگر افراد گردید . سه روز گذشته از فوت مرتضی بود که اینجانب جامه منحصر به فرد اتاق مراقبت ویژه را پوشیدم و از پشت شیشه , مرتضی را نگاه می‌کردم . کلیه نزدیکان مرتضی می‌دانند که وی توکل کلامی داشت که زمانی در جمع های صمیمانه , گوشه و کنار یه خرده ساکت می‌شد , مرتضی یک باره با صدای بلند می بیان کرد : «حالا دست دست…» و دست می زد تا اطراف یه خرده از آن بی سر و صدا خارج بیاید و تمامی با هم می خندیدند و محیط عوض میشد . «حالا دست دستِ» مرتضی , دارای شهرت بود . آن روز مرتضی به رنج نفس میکشید و چه بسا کلام نیز نمی توانست بزند . اینجانب خیلی حالم بد بود و حسابی به هم ریخته بودم . بسیار نیز وارد اتاق آی . سی . یو نمی شدم , زیرا نمی خواستم اکنون بد و نامطلوب اینجانب , روی مرتضی اثر بگذارد و مضاعف اندوهگین بودم . آن روز مرتضی از پشت شیشه و با دست به اینجانب اشاره نمود که پیش اش بروم . یعنی از شرایط رخ اینجانب فهمیده بود که به هم ریخته ام . با دست اشاره نمود بروم درون .
با زحمت بسیار همت می‌کرد که ماسک را از روی دهانش بردارد و به اینجانب چیز مهمی بگوید . پدرش نیز یاری کرد تا ماسک را به زحمت از روی صورتش بردارد و با به عبارتی صدای نحیفی که به زحمت از حنجره اش بیرون می‌شد , رو به اینجانب اذعان کرد : «حالا دست دست…»! سه روز ما‌نده بود به فوت اش . همگی وجود من‌را غمی به بزرگ ترین اندازه ممکن فرا گرفت . مرتضی در آن وضعیت نیز می خواست آن انسان هایی که آنجا می‌باشند را ذوق زده نماید . واقعاً برای اینجانب در آن موقعیت قابل فهم کمبود . همین قلب بزرگ مرتضی وجه تمایز حساس وی و دیگرافراد بود که اندوهی به‌این وسعت را در سرزمین سبب شد . خداوند رحمتش نماید . واقعاً مرتضی حیف شد و اندوه مرتضی تا ابد در مورخ موسیقی کشور ایران خواهد ماند .

زندگی نامه و بیوگرافی علی لهراسبی+تصاویر و گفتگو

سوالهای و جوابهای کوتاه

شغل دوم :

موسیقی  شغل دوم اینجانب است , شغل کلیدی م کار  تبلیغات  است .

خواهر :

ندارم .

برادر :

۳ برادر  دارم

بهتربن و بدترین دروس روزگار تحصیل؟

شایسته ترین : ریاضی ها , بدترین : شیمی  .

عاشق شدی؟

فک می‌کنم “ آری

خواننده ی دوست داستنی :

نصرا…معین و نیما مسیحا  .

مجموعه موسیقی :

خیلی پیگیر نیستم البته بخش اعظمی از شغل های ” پینک فلوید را دوست دارم .

بازیگر مرد :

پرویز پرستویی – آل پاچینو  .

بازیگر زن :

فاطمه معتمدآریا – جولیا رابرتز .

تعداد فروش کل آلبوم هات :

دو آلبوم داشته ام به اسم های « دریایی ها » و « مثلث » – آمار دقیق ندارم البته می دانم مثلث خوب فروخت .

هترین دوران معاش ت؟

شایسته ترین عصر عصر ای است که کمتر “ گرفتاری ” را داری . پس الآن وجود ندارد .

تاریخ او‌لین کنسرتت :

سال ۱۳۸۲ – کرمانشاه . ولی خودم کنسرت بزرگ تهران در سال ۸۶ را اولی کنسرت قانونی م می‌دانم .

شایسته ترین تصمیم زندگیت؟

کار در فن « تبلیغات »

سفر به کره ی ماه :

خیلی دوست دارم . از بچگی به نجوم علاقمند بودم .

به کدام کشورها سفر کرده ای؟

« ایتالیا , روسیه , ترکیه , کویت و امارات » .

بازیگری در سینما :

پیشنهادداشته ام ولی در‌صورتی‌که روزی تصمیم ورود به‌این میدان را بگیرم دوست دارم که یک رخداد باشم .

مرگ :

واقعیتی که ترسناک است

آلبوم های علی لهراسبی

دریایی ها
روبات
تصمیم
چهارده
مثلت

زندگی نامه و بیوگرافی علی لهراسبی+تصاویر و گفتگو

زندگی نامه و بیوگرافی علی لهراسبی+تصاویر و گفتگو