دکوراسیون رنگ اتاق خواب را چگونه انتخاب کنم!؟

 

 
رنگ اتاق خواب و رنگ چینش اتاق خواب تاثیر متعددی بر کیفیت خواب داراست . چنانچه می‌خواهید از خوابی عمیق و آهسته لذت ببرید پیشین از تعیین رنگ اتاق خواب خویش از تاثیر رنگ ها بر حالات روحی اگاه گردید و رنگی متناسب با روحیه خویش تعیین فرمائید .
شب ها نمی توانید عالی بخوابید؟ اما میتوانید گناه این بی خواب شدن را به گردن خبرها بد , اشتباهات خانوادگی و یا این که دغدغه های روزانه تان بیندازید و یا این که تاءمل و خاطر در رابطه آتی و چه بسا رمز و صدای بیرون از منزل یا این که جروبحثی را که با مجاور تان داشته اید , استدلال حساس این اختلال بدانید .

البته تحقیقات نشان داده است رنگ اتاق خواب و نوروروشنایی لامپ خواب هم تاثیر زیاد متعددی روی کیفیت خواب داراست . هر رنگ حس خاص خودش را داراست که قادر است عکس العمل های روانشناختی متفاوتی را ساخت نماید . با آگاهی از این‌که کدام رنگ چه تاثیری روی خواب می‌گذارد , می توان رنگ اتاق خواب را به شکلی درآورد تا به خوابی خوش نزدیک تر شد و از اضطراب و کشمکش های روزمره تا حد متعددی خلاصی پیدا کرد .

چه رنگ هایی را در اتاق خواب به کار ببریم

آبی رنگ , سبز و رنگ زرد

بر طبق پژوهش های صورت گرفته رنگ آبی‌رنگ , مقدار ضربان قلب و فشار خون را زیر میاورد . ادغام سبز و زرد رنگ هم بر کیفیت خواب اثر نیکی داراست . به این ترتیب هنگامی از این رنگ ها در اتاق خواب استفاده نمائید , احتمال این‌که بتوانید دستکم هفت ساعت و نیم بخوابید , دوچندان افزایش می‌یابد . در استرالیا , دانشمندان به آنالیز اتاق خواب های ۲۰۰۰خانه و تاثیر رنگ آنان روی کیفیت خواب ساکنانش پرداخته و متوجه شدند اشخاصی که رنگ اتاق و تزئینات منزل شان زردرنگ , آبی‌رنگ و یا این که سبز است , خواب شبانه بهتری دارا هستند .

دکوراسیون رنگ اتاق خواب چگونه انتخاب کنم!؟
بنابه گفته این دانشمندان , در شبکیه دیده ما سلول های اخذ کننده ای وجود دارا‌هستند که به رنگ آبی‌رنگ بیشتراز از سایر رنگ ها آلرژی نشان می‌دهند . این سلول ها , داده ها دریافتی به مغز و قسمتی که ریتم ۲۴ ساعته بدن مان را در اختیار گرفتن می کند , مخابره کرده و روی تلاش و حس ما می‌گذارند .

 

دکوراسیون رنگ اتاق خواب چگونه انتخاب کنم!؟

چه رنگ هایی را در اتاق خواب استفاده نکنیم

ارغوانی و بنفش

در اتاق خواب از رنگ ارغوانی و بنفش , فراوان استفاده نکنید چون تحریک کننده میباشند و احتمالا میزان خواب را به کمتر از ۶ ساعت در شب برسانند . در واقع بر طبق پژوهش های انجام یافته , کسانی که در اتاق خواب های به رنگ ارغوانی و بنفش می خوابند , به صورت میانگین خواب شبانه ای معادل ۵ ساعت و ۵۶ دقیقه دارا هستند .

زیرا این رنگ ها تحریک کننده ذهن می باشند و خلاقیت شخص را بیدار می نمایند و ذهن به صورت ناخودآگاه فعال باقی می‌ماند . در ضمن این رنگ ها موجب میشود شخص رویاهای آشکار بیشتری داشته باشد و چه بسا کابوس ببیند , در نتیجه صبح با خستگی متعددی از خواب بیدار شود .

دکوراسیون رنگ اتاق خواب چگونه انتخاب کنم!؟

از آنجایی که‌این دو رنگ به شدت ملال آور و افسرده کننده اند , مناسب اتاق خواب نمی باشند . در واقعیت در اتاق خواب قهوه ای رنگ می توان توقع پاره ای بیشتراز ۶ ساعت خواب شبانه این مقدار در اتاق خواب با رنگ خاکستری فقط چند مدت زیاد  خواهد شد, مردمانی  که اتاق خواب شان خاکستری رنگ هست, تمایل زیادی به بیدار ماندن و انجام کارهای مانند گشت و گذار در وب را  دارند,زیرا  یک پنجم افرادی که دکوراسیون اتاق خواب  شان نقره ای هست, بیشتر  از بقیه تمایل زیادی به ورزش پیدا کرده اند .

 

دکوراسیون رنگ اتاق خواب چگونه انتخاب کنم!؟

دکوراسیون رنگ اتاق خواب چگونه انتخاب کنم!؟

دکوراسیون رنگ اتاق خواب چگونه انتخاب کنم!؟

دکوراسیون رنگ اتاق خواب چگونه انتخاب کنم!؟

 

زندگی انلاین