بهترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان+تصاویر

 

 

همان طور که در مقاله دانستنی های جذاب در رابطه مسافرت به گرجستان به شما عهدوپیمان داده بودیم که ۸ تا از مکان های جالب گرجستان را به شما معرفی کنیم . در‌این مقاله تلاش شده‌است شایسته ترین مکان های تفریحی گرجستان که مد نظر ایرانیان است را به شما هموطنان عزیز معرفی کنیم . امیدوار هستیم این مقاله از وبسایت آلبوم عکس برای شما اثر گذار واقع شود و پس از مهاجرت به مرز و بوم گرجستان از این مکان های توریسم بازدید نمایید و از تماشای آنان لذت کافی را ببرید . دوستانی که تجربه مسافرت به گرجستان را داشته اند و در شرایطی‌که مکان جذاب از گرجستان می‌شناسند که درین مقاله قرار گرفته نشده است می‌توانند به ما معرفی نمایند سایت آلبوم عکس بعد از آن بررسی های حتمی آن مکان جذاب را درین مقاله قرار داده تا سایر هموطنان نیز از آن مکان ها دیدن نمایند .

  •  پل ماخونتستی باتومی

 

بهترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان+تصاویر

یکی مکان های جذاب گرجستان پل سنگی بسیا خوشگل خونتستی است . این پل تاریخی در نزدیک راءس شهر باتومی جای‌دارد هنگامی به راس شهر باتومی رسیدین حدود چندین کلیومتر می بایست طی فرمایید تا بدین پل قشنگ برسید . همینطور این پل به پل تامار مشهور است . رودخانه زیر این پل Besletka این پل در طول عصر حجر با استفاده از سنگ های آتشفشانی تشکیل‌شده همینطور شرایط کنونی مردمان از این پل استفاده می نمایند .

 

  •  باغ های بوتانیکال تفلیس

 

بهترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان+تصاویر

باغ های بوتانیکال یکی‌از شایسته ترین مکان های جالب شهر تفلیس است . گلشن های بوتانیکال در سال ۱۸۴۵ به روی عموم بازگشایی شدند و پیشین از آن , فقط خانواده سلطنتی حق به کارگیری از آنها‌را داشتند . این باغات یکی‌از برگزیدگان جاذبه های توریستی تفلیس می باشند . که سالاینه گردشگران فراوان به‌این گلشن های قشنگ سر می زنند .

  •  کنار دریا ملی کومبرلند

 

بهترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان+تصاویر

مکان های جالب گرجستان , یکی‌از دیدنی ترین کنار دریا های مرز و بوم گرجستان حاشیه دریا ملی کومبرلند است این کنار دریا در اطراف جزیره آملیا واقع شده‌است و یک کدام از زیباترین مناظر گرجستان رو دارا است و اسب های وحشی در‌این کنار دریا آزادنه پرسه میزنن و میتونید با اونا عکس بگیرید . در‌حالتی که به گرجستان رفتید این حتمان از این حاشیه دریا خوشگل بازدید نمایید مطمن باشید پشیمان نخواهید شد .

  •  پارک آبی‌رنگ باتومی

 

بهترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان+تصاویر

یکی از دیگر از مکان های جذاب باتومی این بوستان آبی‌رنگ قشنگ در سه کیلومتری از راس شهر باتومی قرار گرفته است و مشتمل بر ۴ استخر در مقدار های متعدد و کافه های متفاوت است که در زمان فصل تابستان پذیرای مسافران هست . برنامه های نمایشی تفریحی زیادی هم هر هفته در راءس تفریحی برگزار می‌گردد . این بوستان آبی‌رنگ همانند بقیه بوستان های آبی‌رنگ سرسره های آبی رنگ زیادی جهت بازی و سرگرمی دارااست . در حالتی که به بوستان آبی رنگ رفتید حتمان میدانید چقدر هیجان انگیزه است .

  •  موزه رتروی گرجستان

 

بهترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان+تصاویر

از مکان های جذاب گرجستان می بایست به موزه رتروی نیز اشاره نمود این موزه احتمالا شایسته ترین موزه گرجستان نباشد ولی احتمالا خاص ترین ان ها باشد درین موزه مجسمه‌ های شبیه‌سازی شده روسای جمهوری روسیه و ایالات متحده کنار یکدیگرکنار یکدیگر قرار گرفته شده‌است .

 

  •  گرمابه های سولفور

 

بهترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان+تصاویر

گرمابه های سولفور یکی دیگر از هدف های توریسم مرزوبوم گرجستان است . گرمابه های گوگردی در محله ای قرار دارا‌هستند بنام آبانتوبانی که جزو حوزه‌ تفلیس دیرباز است . آب گرم این گرمابه ها بی واسطه از چشمه های آبگرم تامین می گردد . هزینه استفاده از خزینه های همگانی از ۲ لاری به بالا و هزینه استفاده از خزینه نمره یا این که به عبارتی کابین منحصر از ۱۵ تا ۸۰ لاری برای یک ساعت هست . هزینه ماساژ مستقل است که درصورت درخواست ماساژور در نظر گرفته میباشد . ماساژ درین گرمابه ها بیش تر به شستن شباهت دارا‌هستند . نوشیدنی های متعدد هم به بها معمول درین گرمابه ها عرضه می گردند . درین مملکت خزینه های سولفور زیادی هست . یک کدام از آنان که در محله ارتاجالای شهر تفلیس واقع شده به گرمابه پادشاه عباس مشهور است کاشی کاری های آن به سبک صفویه و ممکن است زمان تولید آن مرتبط با آن زمان می‌باشد . این گرمابه هیچ وسیله گرم کننده ای ندارد و آب گرم آن به طور کامل ارگانیک است و اعتقادوباور بر این است که دارنده اثرات درمانی هست . و به همین خاطر ایرانیان عشق و علاقه مضاعف متعددی به دیدن از این مکان خوشگل در گرجستان دارا‌هستند .

  •  بوستان دلفین ها

 

بهترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان+تصاویر

مکان های جالب گرجستان , این بوستان دلفین ها در شهر باتومی قراردارد و در سال ۱۹۷۵ بهره‌برداری گردید و در آنزمان اولی دلفیناریوم در طول همبستگی جماهیر شوروی دیرین به شمار می آمد . فضایی قشنگ با ظرفیت ۷۹۵ تماشاگر و تجهیزات ویژه جهت جابجایی اشخاص ناتوان , که در آن دلفینهای یادگرفتن چشم زیر لحاظ مربی خویش به نمایش انواع حرکات دیدنی نظیر رقص , بازی با توپ و رینگ و … میپردازند . ساعت‌ها نمایش همگی روزه بجز دو شنبه ها از ساعت ۲ ظهر تا ۷ عصر می‌باشد در صورتی شما به شهر باتومی گرجستان رفتید حتمان بوستان دلفین ها فراموش نکنید .

 

  •  تله کابین آرگو

 

بهترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان+تصاویر

از مکان های تفریحی تفلیس است که در کوه های آنورا تفلیس با طول ۲۵۰ متر فراتر از تراز دریا واقع شده‌است . گروه آرگو منظره منحصربه‌فرد به شخصی از شهر باتومی , دریای سیاه و کوههای احاطه کننده آن را در قبال دیدگان شما قرار می‌دهد . این مرکز تفریحی مشتمل بر اشکال رستورانها , کافه ها , فروشگاهها و … هست . تراس لژ سلطنتی نصیب کلیدی ساختمان گروه را تشکیل می دهد که چشم انداز زیبایی از شهر و تپه های اطراف آن را به معرض نمایش میگذارد . تله کابین آرگو بخش اعظم ترین منش ارتباطی مجموعه با شهر است که بازدیدکنندگان جهت رجوع به باتومی و در عین حالا لذت بردن از مناظر پانورامیک شهر در زمان مسیر از آن استفاده مینمایند . تله کابین آرگو بوسیله شرکت اتریشی پباده سازی و تاسیس شده است که ارتفاع مسیر آن ۲۵۸۶ متر بوده و بازه زمان سفر با آن ۱۰ دقیقه هست . همگی روزه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز هست و شما هموطنان عزیز می‌توانیدتجربه تازه از تله کابین سواری را در گرجستان تجربه فرمایید