عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری “بابلسر”

در این مقاله از سایت دانلود عکس جدید مطلبی در مورد عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری “بابلسر” ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات زیاد در دسته جاذبه های گردشگری از سایت آلبوم عکس مقالات بیشتری را مشاهده نمایید.

عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری "بابلسر"

شهرستان بابلسر , از شهرهای ساحلی در استان مازندران است که لقب خوش آب و هواترین بخش ها شمالی سرزمین را به خویش اختصاص داده است . منطقه‌ای دوچندان سرسبز و باطراوت که طبیعت بکر و چشم‌اندازهای قشنگ و بسیار زیبا خارق‌العاده‌ی آن , تمام گردشگران و توریست‌های سراسر دنیا را مجذوب و مسحور خویش ساخته است .

مشهد سر نامی است که در گذشته‌های بسیار خیلی دور بابلسر را بدان می‌خواندند . بعضی معتقدند که به دلیل حضور سر امامزاده ابراهیم ( ع ) , برادر امام رضا ( ع ) درین شهر , به‌این اسم شهرت یافته است .

امامزاده ابراهیم ( ع )

یک کدام از جاذبه‌های باارزش مذهبی در شهرستان بابلسر , آرامگاه مطهر امامزاده ابراهیم ( ع ) از فرزندان امام موسی ( ع ) است که به ابوجواد نیز شناخته می گردد .

داستان است که ایشان همراه با خواهرشان در بازار محله‌ی مشهدسر مدفون شده‌اند . عمارت آرامگاه , ساختمانی است به طور هشت ضلعی که گنبد آن به صورت هرمی با عظمت روی بنای مقبره سوار شده‌است . عمر آرامگاه امامزاده ابراهیم ( ع ) , در حدود ۶ قرن است .

عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری "بابلسر"
پل معلق بابلسر

پل معلق بابلسر مرتبط با زمان پهلوی اولیه است و در بابلسر , خیابان پاسداران , پل معلق بابلسر واقع شده و این اثر در مورخ ۹ بهمن ۱۳۸۶ با شمارهٔ تثبیت ۲۰۶۷۴ به‌عنوان یک کدام از اثر ها ملی کشور‌ایران به ثبت رسیده است . این پل فلزی معلق در سال ۱۳۱۳ , پیشین از نبرد جهانی دوم بوسیله مهندسین و متخصص ها آلمانی و سوئدی بر روی بابلرود احداث شد و از مهم ترین اثر ها باستانی و از جاذبه های شهر است كه بر زیبایی بابلرود می افزاید . این پل اولی پل اتومبیل رو می‌باشد كه نصیب شرقی و غربی بابلسر را بهم پیوند می‌دهد و منش ارتباطی بابلسر , فریدونكنار و در مسیر شاهراه شرقی _ غربی استان میباشد و زیاد پرتردد است . ارتفاع ان ۸۰ متر , پهنا آن ۸ متر و طول آن ۱۶ متر میباشد . اين پل به نوعي نماد شهر بابلسر محسوب مي‌شود .

عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری "بابلسر"
پارک وحش بابلسر

در خیابان دریا , مجاورت مرکز سرطان‌شناسی شهرستان بابلسر , یکی دیگر از مکان‌های جذاب بابلسر قرار گرفته است که به طور سری سازمان می شود . در واقع این جاذبه‌ , پارک وحش این شهر ساحلی است که مسئولان آن , حیواناتی همچون گرگ , شیر , شتر , گوش‌سیاه , خرس , میمون و حیوان ها دیگری را نگاه می‌دارند .

عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری "بابلسر"

ناحیه ساحلی می رود

منطقه مثال توریسم ۴۰۰ هکتاری می رود بهنمیر از توابع بابلسر دو کیلومتر از جاده حیاتی بهنمیر مسافت دارااست ناحیه گردشگری می‌رود اعم از جاذبه های گردشگری و توریستی قشنگ در استان مازندران است که فضای سرسبز و جنگلی همراه با بوستان کودک در ساحل , زیبایی خاصی به‌این ناحیه بکر داده است . بهنمیر که در شهرستان بابلسر واقع شده‌ است در چهار راهی قراردارد که از یک سو به بابلسر , از سویی به بابل , از سویی به کیاکلا و قائمشهر و از سمت دیگر به جویبار و ساری مرتبط می گردد . منطقه نمونه گردشگری  می رود  دارنده آلاچیق , دستشویی , بوستان بچه , نمازخانه , و سکوهای منحصر نصب چادر و رستوران می‌باشد . همگی ساله در روزها فصل تابستان برای شنای مسافران و استفاده آن‌ها از آبهای کنار دریا و جلوگیری از پیدایش هرگونه رویدادها , دو طرح دریا برای آقایان و خانم ها با حضور چند غریق نجات درین حوزه‌ گردشگری در حیث گرفته میشود .

عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری "بابلسر"

حوزه‌ توریستی کرفون + بابلسر

کرفون در ۱۳ کیلومتری بابلسر در جاده ساحلی به سوی ساری واقع شده‌است ناحیه ای بکر و قشنگ با دریایی حقیقتا خوشگل و بی خطر و ساحلی ماسه ای که آرامش خوبی برای افرادی که طالب ادب میباشند داراست این حیطه طی مصوبه دولت ۱۳۸۷ تحت عنوان یکی بخش ها مثال گردشگری شناخته شده‌است . بهنمیر یک کدام از شهرهایی است که از روش محله می رود و کرفون که یک ناحیه توریسم به حساب آورده می شود می توان به دریا متصل است و چشم انداز بیشه و دریا در کنار نیز سالانه مسافران متعددی را در راستای خویش جذب می کند .

عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری "بابلسر"

شهرک ساحلی خزر شهر

یکی‌از بخش ها توریسم و توریستی در شهرستان بابلسر , در کیلومتر ۶ از این شهرستان به فریدونکنار جای دارد که به شهرک خزر شهر آوازه یافته است .

این شهرک که متشکل از بخش شمالی و جنوبی است , به جهت فاصله‌ی کم از تهران , یکی‌از بخشها حساس توریسم در تابستان و روزهای تعطیل است . مهاجرت به بابلسر آب و هوای فوق‌العاده , قرارگیری در جوار دریا و طبیعت کم‌نظیر اعم از ویژگی‌های گرانبها این شهرک است . جذاب است بدانید که گردشگران برای ورود بدین شهرک توریستی , ملزم به داشتن کارت ورود میباشند که بایستی پیش از عزیمت بدین حوزه‌ , به تهیه‌ی آن بپردازند .

عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری "بابلسر"

روستای گالشکلا

گالشکلا از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر استان مازندران واقع است . تعداد خانوار این آبادی ۴۰۰ خانوار که بالغ بر ۱۴۰۰ نفر درین ده مستقر هست . روستای گالشکلا در یک کیلومتری راس شهر بهنمیر از توابع شهرستان بابلسر با وسعتی برابر با ۶۰ هزار متر مربع و ارتفاع محیطی آبادی برابر با ۶۶۲۱ متر که در طرح هادی ده تحت عنوان بافت روستا معرفی شده میباشد . گالشکلا بهشت دامداران است . روستای گالشکلا یکی حوزه های آبریز سد البرز است که در دامنه جنوبی رشته کوه البرز در دهستان لپور واقع شده‌است .

عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری "بابلسر"

عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری “بابلسر”

سد لاستیکی عرب خیل

یک کدام از دیگر از تفرج‌گاه‌های دوست داستنی و دوست‌داشتنی بابلسر , در بهنمیر جای دارد که به «سد لاستیکی عرب خیل» آوازه یافته است . پیرامون این سازه‌ که دارنده طولی بالغ بر ۵۰ متر و ارتفاعی برابر با ۳ متر از مرحله رودخانه است , دارنده چشم‌اندازی خوشگل و مناظری شایان توجه است که امروزه به یکی‌از استراحتگاه‌های دلخواه برای مسافران و گردشگران تبدیل شده‌است .جالب است بدانید که تامین آب این سد بوسیله رودخانه‌ی «تالار» صورت قبول میکند که از رشته‌کوه البرز سرچشمه گرفته و با عبور از شهرهای قائمشهر , کیاکلا و سوادکوه , به سد عرب خیل در بهنمیر جاری شده و بعداز طی کردن بخش‌های غرب , شرق و جنوب بهنمیر , در حاشیه دریا می رود وارد دریای شمال میشود .

عکس هایی از مکان های دیدنی و گردشگری "بابلسر"

م / سیر و سفر